Horské apartmány Racek

Ramzová

Ramzová je významným střediskem zaměřeným na sportovně - rekreační aktivity. Svým terénem je v podmínkách České republiky ideálním rekreačním střediskem a to jak pro letní, tak zejména pro zimní rekreaci.

Dovolená, turistika a volný čas

Léto

V létě mohou příznivci pěší turistiky či horských kol využít množství turistických tras i cyklostezek, jak pro lehké rodinné výlety, tak pro dlouhé a náročné trasy. Ramzová je zkrátka ideálním místem i pro letní dovolenou. Milovníci adrenalinu mohou vyzkoušet zdejší horské minikáry. Vlek Vás vytáhne na start a potom už si jen užíváte pocit opojné rychlosti na dráze dlouhé 850 metrů. Pokud milujete opravdu rychlou jízdu, nezapomeňte navštívit letní bobovou dráhu v Petříkově nebo nově otevřený Adrenalin park a lanové centrum v České Vsi. Paintball, motorové čtyřkolky a další atrakce čekají jen na Vás. I příznivci paraglidingu si zde přijdou na své, místní kopce jim nabízí množství neobvyklých letových terénů. V nedalekém Jeseníku je možné si zahrát bowling či squash. V lázních Dolní Lipová si můžete užít léčebné procedury a rehabilitace. Ani milovníci kultury nepřijdou zkrátka, divadlo Petra Bezruče či kino Pohoda v Jeseníku také nabízejí bohatý program pro volný čas.

Lyžování, ski areály a běžecké trasy

Zima Ramzová je bezesporu lyžařským rájem Jeseníků. Jsou zde vynikající podmínky i zázemí pro sjezdové či běžecké lyžování. Celkově se areál Ramzová může pochlubit 17 lyžařskými vleky a 6 km sjezdových tratí. Sjezdové svahy jsou podle nutnosti upravovány umělým zasněžováním a rolbou. Milovníci zábavy a adrenalinu mohou vyzkoušet snow tubing a snowcart. Zde také začíná jediná sedačková lanovka v Jeseníkách, kterou se dostanete na vrcholy Jeseníků. Skládá se ze dvou úseků: z Ramzové na Čerňavu a z Čerňavy na Šerák (začátek hřebene Hrubého Jeseníku, do výšky 1380 m n.m.). Lyžaři i snowboardisté mohou sjíždět přes 8 km pravidelně upravovaných sjezdovek, které jsou vhodné jak pro začínající, tak i pokročilé lyžaře a snowbordisty. Pro vyznavače bílé stopy je Ramzová ideálním výchozím bodem pro hřebenovou túru, či méně náročný výlet po okolí. O půjčovny lyžařského vybavení, servisy a lyžařské školy zde také není nouze a lze si vybrat z pestré nabídky. V těsné blízkosti Ramzové jsou další oblíbená střediska lyžování - Petříkov a Ostružná. Naleznete tu mimo jiné další kvalitní sjezdovky, lyžařskou školu nebo stylové restaurace.